Zespół

Dorota Pec

pecCoach, konsultant i trener

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem projektami i zarządzaniem zmianami w oparciu o metodyki PRINCE2® oraz Change Management®.

Posiada bogate doświadczenie trenerskie. Prowadziła szkolenia w języku polskim i angielskim w Polsce, Danii i Norwegii dla takich organizacji jak: Politechnika Gdańska, Devoteam Consulting A/S Dania, FRONTEX, ATOS, FORNEBU CONSULTING Norwegia. Na Politechnice Gdańskiej była promotorem prac MBA. Tłumaczyła i przewodziła ekipie redakcyjnej publikacji Making Sense of Change Management.

W latach 2003 – 2006 pełniła funkcję Dyrektora Biura Programów i Projektów w RUCH S.A., gdzie była odpowiedzialna między innymi za opracowanie i wdrożenie strategii, wprowadzenie metodyki PRINCE2, koordynację i wsparcie projektów strategicznych oraz opracowanie i realizację programu edukacyjnego dla pracowników Spółki. Była kierownikiem projektów lub członkiem zespołów projektowych dla takich firm jak: Tauron, Ambra, NTI, Eko Usługi, Orti Byliński, CRM, Association od Project Management Group, a także dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polskiego Związku Motorowego oraz Politechniki Gdańskiej (programy studiów MBA).

Posiada certyfikaty:

 • Change Management® Approved Trainer (APMG),
 • PRINCE2® Approved Trainer (AXELOS),
 • AgilePM® Approved Trainer,
 • CHANGETRACKING® Practitioner.
∗PRINCE2®, AgilePM®, P3O®, MSP®, M_o_R®, Change Management® są zarejestrowanymi znakami handlowymi należącymi do AXELOS Limited,

∗CHAMPS2® jest zarejestrowanym znakiem handlowym należącym do Birmingham City Council.

Waldemar Dzienisz

Dzienisz

Konsultant, trener

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem projektami i programami, zarządzaniem wiedzą, mapowaniu procesów organizacji oraz modelowaniu i optymalizacji procesów. W swojej pracy zajmuje się też budową skutecznych zespołów oraz zarządzaniem zespołami dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniem.

Z projektami związany nieprzerwanie od ponad 12 lat począwszy od projektów non-profit poprzez projekty komercyjne oraz dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów oraz prelekcji. W latach od 2014 do 2018 roku prowadził na Politechnice Gdańskiej zajęcia dydaktyczne.

Zainicjował oraz realizował m.in. projekty doradcze w kliku pomorskich firmach produkcyjnych – w tym wdrożenia Biura zarządzania projektami (PMO), wdrożenia map procesów organizacji czy prowadził projekty od infrastrukturalnych (budowlane), przez projekty HR-owe – w zakresie procesów oraz wdrożeń rozwiązań IT, projektów IT – wdrożenia systemów ERP czy kodyfikacji materiałów produkcyjnych – optymalizacja gospodarki magazynowej. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Wiedzą (PSZW) oraz ekspertem PARP ds. oceny i kontroli projektów dofinansowanych z UE w ramach PO WER, IR oraz PW.

Do swojej codziennej pracy używa strategicznych gier oraz symulacji biznesowych m.in. „Twierdza Poznań”, „Raven13”, „MIR’91”, „Sprzedawcy szczęścia” – używa ich jako jedno z podstawowych narzędzi do budowania skutecznych zespołów projektowych, diagnozy oraz rekrutacji. W ramach działalności również podejmuje działania non-profitowe związane z dzieleniem się wiedzą oraz efektywnym zdobywaniem kompetencji. Dzięki wykorzystaniu symulacji szkoleniowych oraz studiów przypadków szybko przekazuje wiedzę i doświadczenie.

Posiada m.in. certyfikaty:

 • PRINCE2® 2017 Approved Trainer (PopleCert),
 • PRINCE2® Practitioner 2009/2017– Zarządzanie projektami (APMG/PeopleCert),
 • AgilePM® Foundation – Zwinne zarządzanie projektami (APMG),
 • MSP® Foundation – Zarządzanie Programami (AXELOS),
 • M_o_R® Foundation – Zarządzanie Ryzykiem (AXELOS),
 • Mistrz Symulacji Strategicznych „Twierdza Poznań”®, „Raven13”, MIR’91”, „Sprzedawcy Szczęścia” (Ignifer Labs),
 • MS Projekct oraz MS Project Server (Microsoft),
 • ISO 9001:2009, 27000 oraz inne.
∗PRINCE2®, AgilePM®, MSP®, M_o_R® są zarejestrowanymi znakami handlowymi należącymi do AXELOS Limited.

Michał Sawecki

Niezależny konsultant i trener

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem projektami i wdrażaniem kultur projektowych w organizacjach m.in. z wykorzystaniem metodyk PRINCE2®, P3O®.

Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zarówno dla instytucji sektora publicznego, jak i firm prywatnych. Prowadził warsztaty i szkolenia dla takich organizacji jak: Asseco Poland SA, British American Tobacco, ATOS, British Council, Accenture, Ernst & Young, PGNiG, Poczta Polska, PKP, ENEA SA, Polska Agencja Prasowa, Millenium Bank. Prowadził wykłady i był promotorem prac dyplomowych w ramach studiów MBA na Politechnice Gdańskiej.

W latach 2005 – 2006 pracował w Biurze Programów i Projektów w RUCH S.A., gdzie był odpowiedzialny między innymi za nadzór w zakresie stosowania metodyki PRINCE2 w projektach realizowanych w spółce i pełnił rolę trenera wewnętrznego w ramach programu edukacyjnego dla pracowników Spółki.

Uczestniczył w projektach doradczych m.in. dla: PERN „Przyjaźń” SA, Tauron, Ambra, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Orti Byliński, CRM, MPWiK. Był Kierownikiem Projektu “Wprowadzenie produktu P3O® na rynek polski”.

Posiada certyfikaty:

 • P3O® Approved Trainer (AXELOS),
 • PRINCE2® Approved Trainer (AXELOS),
 • MSP® Practitioner (AXELOS),
 • AgilePM® Approved Trainer,
 • IPMA D® (IPMA).
∗PRINCE2®, AgilePM®, P3O®, MSP®, M_o_R® są zarejestrowanymi znakami handlowymi należącymi do AXELOS Limited.

∗AgilePM jest znakiem handlowym należącym do APM Group Limited.